شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
خبرخوان

وبلاگ عابدی

سد پوستی چیست و چه هدفی دارد؟
آنچه باید در مورد سد پوست خود بدانید و چگونه از آن محافظت کنید... سد پوستی چیست و چه هدفی دارد؟ پوست از لایه هایی تشکیل شده است که هر یک از آنها وظایف مهمی را در محافظت از بدن انجام می دهند. بیرونی ترین لایه: لایه شاخی نام دارد، اغلب به عنوان یک دیوار آجری توصیف می شود.این لایه شامل سلول های سخت پوستی به نام کورنئوسیت است که توسط لیپیدهای آجر مانند به هم متصل شده اند.این لایه سد اصلی پوستی است. در داخل سلول‌های پوست یا آجرها، کراتین و مرطوب‌کننده‌های طبیعی پیدا خواهید کرد. لایه لیپیدی شامل: کلسترول ، اسیدهای چرب و سرامیدها هستند که این دیوار آجری فوق العاده نازک به معنای واقعی از بدن محافظت میکند.بدون آن، سموم و پاتوژن های مختلف محیطی مضر می توانند به پوست نفوذ کرده و اثرات نامطلوبی در داخل بدن ایجاد کنند.علاوه بر این، بدون مانع پوستی، آب داخل بدن خارج شده و تبخیر می شود. سد پوستی برای سلامت کلی فرد ضروری است و برای کمک به عملکرد صحیح بدن باید از آن محافظت شود. چه چیزی می تواند به سد پوستی آسیب برساند؟ هر روز، پوست در برابر رگباری از تهدیدات دفاع می کند، که بسیاری از آنها از بدن بیرون می آیند و تعداد کمی نیز از درون. برخی از عوامل خارجی و داخلی که می توانند بر سد پوستی تأثیر بگذارند عبارتند از: محیط خیلی مرطوب یا خیلی خشک آلرژن ها، محرک ها و آلاینده ها قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب شوینده ها و صابون های قلیایی قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر لایه برداری بیش از حد یا شستشوی بیش از حد اضطراب روانی عوامل ژنتیکی
فواید مصرف عصاره پوست درخت کاج
پیکنوژنول یا عصاره پوست درخت کاج حاوی موادی است که ممکن است جریان خون را بهبود بخشد. همچنین ممکن است سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و اثرات آنتی اکسیدانی داشته باشد. تصور می شود پیکنوژنول یک آنتی اکسیدان است که به محافظت از سلول ها در برابر آسیب کمک می کند. مواد فعال موجود در پیکنوژنول را می توان از منابع دیگر از جمله پوست بادام زمینی، دانه انگور و پوست هماملیس نیز استخراج کرد.
راز جوانی
رادیکال های آزاد مسئول تغییرات ظاهری مرتبط با افزایش سن مانند چین و چروک و سفیدی مو هستند.در ادامه به بررسی علت ایجاد این رادیکال ها می پردازیم...
قدرت ماهی
قدرت ماهی
اسیدهای چرب امگا 3 بخشی جدایی ناپذیر از غشای سلولی در سراسر بدن هستند و بر عملکرد گیرنده های سلولی در این غشاها تأثیر می گذارند. آنها نقطه شروعی را برای ساخت هورمون هایی فراهم می کنند که لخته شدن خون، انقباض و شل شدن دیواره سرخرگ ها و التهاب را تنظیم می کنند. آنها همچنین به گیرنده های سلولی که عملکرد ژنتیکی را تنظیم می کنند متصل می شوند. احتمالاً به دلیل این اثرات، نشان داده شده است که چربی‌های امگا 3 به پیشگیری از بیماری‌های قلبی و سکته کمک می‌کنند، ممکن است به کنترل لوپوس، اگزما و آرتریت روماتوئید کمک کنند و ممکن است نقش محافظتی در سرطان و سایر بیماری‌ها داشته باشند.
چرا باید از غرغره آب نمک استفاده کنیم؟
چرا باید از غرغره آب نمک استفاده کنیم؟
غرغره آب نمک به یک ابزار مفید برای برخی از بیماری های جزئی تبدیل شده است.غرغره آب نمک از زمان قبل از طب مدرن با موفقیت به عنوان درمان های جایگزین استفاده می شدند.در تحقیقات و پزشکی مدرن امروزه هنوز از غرغره آب نمک به عنوان یک رویکرد موثر برای برخی از مسائل خفیف سلامتی حمایت می کند. از نظر علمی ثابت شده است که نمک به بیرون کشیدن آب از بافت های دهان کمک می کند،در حالی که سد نمکی ایجاد می کند که آب و پاتوژن های مضر را از بازگشت به داخل مسدود می کند.این امر غرغره های آب نمک را برای مسدود کردن ویروس ها و باکتری ها، کاهش احتمال عفونت در دهان و گلو و تسکین التهاب در موارد خاص ارزشمند می کند.که این موارد شامل:
GABA چیست؟
GABA چیست؟
GABA در سال های اخیر به یک مکمل محبوب تبدیل شده است و اهمیت مصرف آن به این دلیل است تامین آن از منابع غذایی زیادی امکان پذیر نیست. گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) یک اسید آمینه طبیعی است که به عنوان یک انتقال دهنده عصبی در مغز شما عمل می کند. انتقال دهنده های عصبی به عنوان پیام رسان های شیمیایی عمل می کنند. GABA به عنوان یک انتقال دهنده عصبی بازدارنده در نظر گرفته می شود زیرا برخی از سیگنال های مغزی را مسدود یا مهار می کند و فعالیت سیستم عصبی شما را کاهش می دهد.وقتی GABA به پروتئینی در مغز شما متصل می شود که به عنوان گیرنده GABA شناخته می شود ، یک اثر آرام بخش ایجاد می کند.که عامل این می تواند به کاهش احساس اضطراب ، استرس و ترس کمک کند.همچنین این ماده ممکن است به جلوگیری از تشنج کمک کند.
نحوه تشخیص مکمل تقلبی
نحوه تشخیص مکمل تقلبی
در طول دهه گذشته ، تقاضا برای مصرف مکمل های بدنسازی در سراسر دنیا افزایش یافته است. با این حال ،مطالعه ای توسط مشاور مدیریت بازرگانی RNCOS نشان می دهد که حدود 60-70 of مکمل های غذایی که در سراسر کشور هند خرید و فروش می شوند تقلبی هستند. تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این مکمل های جعلی نه تنها مشتریان خود را فریب می دهند ، بلکه از مواد شیمیایی تأیید نشده و بالقوه مضر در ارائه جعلی خود استفاده می کنند و سلامت افراد را به خطر می اندازند.
مصرف مکمل وکاهش تستوسترون؟؟
مصرف مکمل وکاهش تستوسترون؟؟
آیا مصرف مکمل های بدنسازی باعث کاهش سطح تستوسترون در ورزشکاران میشود؟ برخی تصور میکنند مصرف پروتئین میتواند باعث کاهش سطح تستوسترون شود که این یک ترس قدیمی است که در مورد این مکمل ها وجود دارد. با این حال ، تحقیقات جدید تصویری متفاوت ارائه می دهد و به یک احتمال جذاب اشاره دارد. بنابراین ، بیایید دو دیدگاه مخالف و موافق را بررسی کنیم. هر زمان که با شدت و حجم زیاد تمرین می کنید سطح هورمون تستوسترون به طور موقت افزایش می یابد و مهم نیست که مرد باشید یا زن نشان داده شده است که افزایش سطح تستوسترون در اثر تمرین با وزنه به تنهایی در صورت مصرف پروتئین قبل یا بلافاصله بعد از تمرین یا کاهش یافته است و یا نامشخص است اما نه بصورت همیشگی.
عوارض داروهای گیاهی؟
مردم در سراسر جهان از زمان های بسیار دوراز داروهای گیاهی استفاده می کردند.برخلاف تصور عامه مردم،داروهای گیاهی کاملا بی خطر و بی ضرر نمیباشند و باید در انتخاب و مصرف آنها نکات مهمی را در نظر بگیریم. حال در این مقاله به بررسی مزایا و معایب مربوط به داروهای گیاهی میپردازیم. مزایای داروهای گیاهی: داروهای گیاهی در مقایسه با داروهای شیمیایی نسبتا ارزان هستند چرا که منشا اولیه آنها برگرفته از طبیعت است. داروهای گیاهی را می توان بصورت بدون نسخه و راحت تر از داروهای شیمیایی تهیه و مصرف نمود. ممکن است نسبت به برخی داروهای شیمیایی عوارض جانبی کمتر و خفیف تری را داشته باشند. معایب داروهای گیاهی: هنگامی که داروهای گیاهی با داروهای گیاهی یا شیمیایی دیگر مصرف می شوند،می توانند با یکدیگر تداخل داشته و منجر به صدمه به سلامتی شوند.
ویتامین های کودکان
برای حفظ سلامتی و رشد کودکان،دریافت ویتامین ها و مواد معدنی به میزان کافی لازم است. اکثر کودکان از یک رژیم غذایی مناسب مقدار کافی مواد مغذی دریافت می کنند اما تحت شرایط خاص ممکن است لازم باشد کودکان از ویتامین ها یا مواد معدنی استفاده کنند.
بستن