به گفته انجمن پوست آمریکا پوست پشت دست ممکن است سفت و مومی به نظر برسد. این سفتی باعث می‌شود انگشتان سفت و حرکت آن دشوارتر شود.
زیره ی سیاه خواص فراوانی دارد. مقوی است، معده را گرم میکند، باد شکن و ضد نفخ است و در کنار همه‌ی اینها خاصیت لاغری نیز دارد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با توجه به رصد سویه جدید کرونا فعلاً اعمال محدودیت در استان صورت نگرفته است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اجرای طرح ملی «دارویار» گفت: تاکنون بیش از پنج هزار مورد بازرسی با هدف نظارت بر روند اجرای این طرح در استان فارس انجام شده است.
داروی کاهش عوارض کرونا با نام «سالیراویرا» که با تلاش‌های محققان ایرانی تولید و در خرداد ماه ۱۴۰۰ رونمایی شده بود موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع جهانی شد.
شیراز_ایرنا _رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۲ عامل نگران کننده در وضعیت کرونا استان فارس را اعلام و با بیان اینکه هم اکنون سه شهرستان فارس در وضعیت زرد کرونایی و دیگر شهرستان ها در وضعیت آبی قرار دارد؛ از مردم استان فارس خواست با وجود کاهش آمارها، همچنان به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پایبند باشند.
نائب رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: عطاری‌ها فقط مجاز هستند که گیاهان متفاوت را به صورت فله‌ای یا بسته‌بندی عرضه کنند اما نمی‌توانند به حوزه‌های درمانی ورود کنند و داروهای گیاهی بفروشند.
افزایش چاقی در کودکان -شنبه, 26 آذر,1401
به گفته متخصصان : افزایش چاقی در کودکان باعث افزایش 2 نوع دیابت در کودکان شده .
بحران هسته ای و مصرف ید: سخنان وزیر بهداشت فنلاند مبنی براینکه بروز حادثه در نیروگاه‌های هسته‌ای اوکراین می‌تواند ید رادیو اکتیو را در محیط زیست آزاد کند، موجب هجوم مردم این کشور برای خرید قرص ید به داروخانه‌ها شد.
طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده از مصرف یک سری از میوه ها از جمله هنوانه قبل از خواب پرهیز شود.بهترین زمان برای خوردن هندوانه ساعت ۱۲ تا ۱۳ و زمانی است که دستگاه گوارش بیشترین فعالیت را دارد.